1% podatku dla Fundacji

IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. dra Tytusa Chałubińskiego w Radomiu informuje o możliwości przekazania 1% należnego podatku dochodowego na rzecz Fundacji Chałubińszczaków, posiadającej status organizacji pożytku publicznego na podstawie wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000229661.

W zeznaniu rocznym należy wypełnić odpowiednie rubryki – podajemy nazwę organizacji i numer jej wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego, czyli w naszym wypadku: Fundacja Chałubińszczaków – KRS 0000229661.

Należy wypełnić odpowiedni formularz PIT (PIT-36, PIT-37, PIT-28) i ustalić wysokość należnego podatku. Obliczyć ile wynosi 1% należnego podatku i wpisać tę kwotę (zaokrąglając do pełnym dziesiątek groszy w dół) odpowiednią rubrykę:

• - w formularzu PIT-37, pole H, pozycje 124, 125, 126;
  • - w formularzu PIT-36, Pole O, pozycje 305, 306, 307;
  • - w formularzu PIT-28, pole M, pozycje 129, 130, 131;

Pieniądze – 1% podatku należnego na konto organizacji przekaże Urząd Skarbowy w terminie do 3 miesięcy. Z wyliczonej kwoty 1% podatku potrącone zostaną koszty przelewu.

Podatnik nie może podzielić swojego 1% między kilka Organizacji Pożytku Publicznego.

Dochody uzyskane z wpłaty 1% zostaną przeznaczone na finansowanie zajęć przygotowujących młodzież do matury oraz koła przedmiotowe, a także na nagrody i stypendia.

PROJEKT i WYKONANIE SERWISU:    Grzegorz Kiraga   e-mail:  grzegorz@kiraga.co