Najstarsza Szkoła

STOWARZYSZENIE

NA RZECZ NAJSTARSZYCH SZKÓŁ W POLSCE

Towarzystwo jest organizacją społeczną, zrzeszającą przedstawicieli najstarszych szkół średnich w dorzeczu Odry i Wisły, nie zapominającą o osiągnięciach w przeszłości kilku współcześnie działających polskich placówek edukacyjnych na ziemiach dawnej I Rzeczypospolitej (Lwów, Wilno, Grodno). Celem organizacji jest wspomaganie szkół w działalności dydaktyczno-wychowawczej, w selekcjonowaniu i gromadzeniu dokumentów, w opracowaniu własnych monografii i uświetnianiu ich jubileuszowych zjazdów. Nadrzędnym celem jest przeprowadzenie kwerendy ich źródeł, zapoznanie ze stanem opracowań i przede wszystkim wypromowanie ich osiągnięć według jednolitych kryteriów naukowych, we wspólnym, zbiorowym wydawnictwie.

Więcej informacji: http://www.najstarszeszkoly.edu.pl/

Najstarsze szkoły średnie w dorzeczu Odry i Wisły (opracowanie dra Józefa Świebody – prezesa SNS)

Prezes SNS

Członkowie SNS