Wyróżnienie dla Aleksandry Król w konkursie Mazowieckiego Kuratora Oświaty „Kartka dla Niepodległej”

3 grudnia w siedzibie Muzeum Ordynariatu Polowego w Warszawie Aurelia Michałowska – Mazowiecki Kurator Oświaty i Dorota Skrzypek – Mazowiecki Wicekurator Oświaty wręczyły nagrody laureatom konkursu „Kartka dla Niepodległej”.

Zwycięzcy zostali wyłonieni z grupy ponad 2 tys. uczestników. Nasza uczennica- Aleksandra Król (1d) otrzymała wyróżnienie w  kategorii literackiej - pisemne życzenia dla Niepodległej. Głównym celem konkursu „Kartka dla Niepodległej” było uczczenie Jubileuszu 100 – lecia odrodzenia polskiej państwowości oraz promowanie wśród  młodzieży postaw patriotycznych i przywiązania do barw narodowych. Podczas uroczystej gali wręczono dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które ufundowali Mazowiecki Kurator Oświaty, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Mazowiecki Urząd Wojewódzki oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Opracowanie i fotografie: J. Bęczkowska