Rekolekcje wielkopostne 2018 - POUKŁADAJ SIĘ JAK KOSTKA!

W dniach 7-9 marca odbyły się w naszej szkole (i parafii Chrystusa Nauczyciela) rekolekcje wielkopostne dla młodzieży. Tematyka tegorocznych rozważań nawiązywała do osoby świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, którego rok jest aktualnie obchodzony w Kościele. Hasło rekolekcji brzmiało: „Poukładaj się jak KOSTKA!”

Forma spotkań była bardzo zróżnicowana. Młodzież i opiekunowie uczestniczyli w modlitwie, świadectwach, śpiewie, wspólnych posiłkach, a nawet w pokazie układania kostki Rubika.

W trakcie rekolekcji (w środę) odwiedził nas Ks. Biskup Piotr Turzyński - absolwent naszej szkoły. W czwartek, podczas Dnia Biblijnego, mogliśmy rozwijać swoje talenty, tworząc „rekolekcyjny rap”.

W piątek natomiast przeżyliśmy Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, której stacje po raz pierwszy „rozmieszczone” zostały w różnych miejscach Chałubińszczaka.

Sporo się działo i sporo można było zobaczyć! Jednak to, co najważniejsze - osobiste spotkanie z Bogiem - dokonywało się w ciszy serc. To właśnie tam Duch Święty „układał” nas na nowo, podobnie jak kiedyś świętego Staszka Kostkę.

Opracowała: M. Sar