Aktualności

Spotkanie ,,Chałubińszczaków” z wicewojewodą mazowieckim Patrykiem Fajdkiem


blog img

Spotkanie ,,Chałubińszczaków” z wicewojewodą mazowieckim Patrykiem Fajdkiem

  • 2024-03-26 17:55

Spotkanie ,,Chałubińszczaków” z wicewojewodą mazowieckim Patrykiem Fajdkiem

We wtorek 26 marca 2024r. odbyło się spotkanie licealistów z wicewojewodą mazowieckim – Patrykiem Fajdkiem. Najpierw dyrektor Ewa Kościelniak – Walewska oprowadziła gościa po szkole.Wojewoda zatrzymał się także przy punkcie Fundacji DKMS, by porozmawiać z uczniami pracującymi przy rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Wyraził swoją aprobatę dla takich działań młodzieży i poinformował, że sam jest już zarejestrowany.Następnie w szkolnej bibliotece przywitali go uczniowie z różnych klas wraz z samorządem szkolnym.

Młodzież miała okazję poprowadzenia ze swoim gościem swobodnej rozmowy o początkach jego działalności społecznej i politycznej, a także o codziennej pracy na stanowisku wojewody. Uczniowie pytali Patryka Fajdka także o jego czasy szkolne  i o to czy przeżywał dylematy, których są im samym bliskie – wybór kierunku studiów, a potem - ścieżki życiowej. Otrzymali rady, jak młodzi, aktywni ludzie mogą spożytkować swoją energię i chęć do działania na rzecz innych, a także jak można radzić sobie z presją i stresem, których doświadcza osoba publiczna.

Spotkanie zakończyło się wizytą w szkolnej sali tradycji, poczęstunkiem świątecznym przygotowanym przez uczniów, a także rozmową przy stole z uczniami, nauczycielami i dyrekcją.

To było dla młodzieży inspirujące spotkanie. Chałubińszczacy wyrazili nadzieję, że jeszcze będą się mogli spotkać z panem Patrykiem Fajdkiem właśnie w takiej mniej oficjalnej formule.

Opracowała: M. Jankowska