Dzień Patrona w IV LO

Dzień Patrona w IV LO

• 2023-11-15 19:10

14 listopada nasza szkoła świętowała Dzień Patrona. Po powitaniu gości, odśpiewaniu hymnu szkoły i przemówieniu pani wiceprezydent Radomia Katarzyny Kalinowskiej uczniowie różnych klas zaprezentowali program artystyczny. Na początku wykonano na góralską nutę piosenkę Basi Gąsienicy-Giewont „Młoda uroda”. Następnie uczniowie klasy 2f przedstawili „Życie Tytusa Chałubińskiego” – sztukę autorstwa tegorocznej absolwentki IV LO – Wiktorii Skórnickiej. Widzowie mogli poznać życie uczuciowe i karierę naukową naszego patrona. Na zakończenie chór odśpiewał drugą piosenkę Basi Gąsienicy-Giewont „Pod Hawraniem”, a nasi goście – absolwenci, emerytowani nauczyciele – udali się na poczęstunek do Sali Tradycji, gdzie czekały na nich pyszne wypieki uczniów.
Opracował: M. Kański