Wycieczka do Berlina

Wycieczka do Berlina

• 2023-05-29 06:50

W dniach 22-25 maja klasa 2E wybrała się na wycieczkę do Berlina. Towarzyszyli nam uczniowie z innych klas, dzięki czemu wyjazd miał charakter integracyjny. W pierwszym dniu naszym celem był Poznań, gdzie mogliśmy usłyszeć informacje o początkach państwa polskiego Zobaczyliśmy Ostrów Tumski, miejsce chrztu Polski i powstania pierwszego polskiego biskupstwa, spacerowaliśmy po Starym Rynku, niestety rozkopanym, gdzie nadal stoi ratusz ze słynnymi koziołkami poznańskimi.

Drugi dzień spędziliśmy w Berlinie.Widzieliśmy m.in. Aleksanderplatz, Bramę Brandenburską, Reichstag - siedzibę parlamentu niemieckiego. Byliśmy również w Muzeum Pergamonu, które mieści bogatą kolekcję dzieł sztuki starożytnej. Zapoznaliśmy się również
z najnowszą historią Niemiec, której symbolem jest pozostałość Muru Berlińskiego. Kolejny dzień spędziliśmy w Poczdamie, gdzie zwiedzaliśmy kompleks pałacowo - parkowy założony za panowania Fryderyka Wielkiego. Największymi atrakcjami tego dnia były pałace: Cecylienhof i Sanssouci, gdzie zachwyciły nas bogate wnętrza. Ostatni dzień przeznaczony był na relaks, naszym celem była Tropikalna Wyspa. Roślinność, woda i chwila beztroski przeniosła nas w inny świat – szkoda, że tylko na chwilę.

Opracował: A. Kasprzyk