Aktualności

Sentymentalne spotkanie „Chałubiński łączy rodziny i pokolenia”


blog img

Sentymentalne spotkanie „Chałubiński łączy rodziny i pokolenia”

  • 2023-03-18 13:22

W piękny, słoneczny piątek 17 marca w murach „Chałubińszczaka” spotkali się byli i obecni nauczyciele, byli i obecni uczniowie i udowodnili, że „Chałubiński łączy rodziny i pokolenia”.

Spotkanie to kontynuacja działań związanych z Dniem Patrona,  a przede wszystkim 50 rocznicą przeniesienia szkoły do budynku przy ulicy Mariackiej.

Wszystkich przybyłych powitała dyrektor szkoły Ewa Kościelniak-Walewska, a następnie Chałubińszczacy Ola i Kacper krótko przypomnieli długą historię liceum, bo IV LO to „radomska pierwsza polska szkoła”.

Uczniowie i absolwenci przygotowali program artystyczny, który pozwolił zgromadzonym na odbycie sentymentalnej podróży w czasie.

Zaproszeni goście Aurelia Michałowska Mazowiecka Kurator Oświaty, Katarzyna Kalinowska wiceprezydent Radomia, prof. dr hab. Sławomir Bukowski rektor UTH w Radomiu opowiadali o swoich związkach z IV LO.

Wspomnieniami podzieli się również absolwenci, którzy w 1995 roku założyli Fundację Chałubińszczaków, która wspiera naszą szkołę.

Jednak najbardziej wzruszające były chwile, kiedy głos zabrali emerytowani nauczyciele naszego liceum, którzy niejednokrotnie sami kończyli tę szkołę, a potem w niej przez wiele lat przekazywali wiedzę kolejnym pokoleniom Chałubińszczaków.

Spotkanie uwodniło, że choć czasy się zmieniają duch Chałubińszczaka pozostaje ten sam. IV LO to szkoła pokoleniowa, która łączy rodziny.