Aktualności

Wirtualne Dni Otwarte w IV LO


blog img

Wirtualne Dni Otwarte w IV LO

  • 2021-04-19 04:33

Zastanawiasz się, jaką szkołę wybrać? Chcesz zainwestować w swoją przyszłość? Chcesz odnosić sukcesy i rozwijać pasje? Zapraszamy do Chałubińskiego! Z nami możesz więcej! Zapraszamy na cykl Wirtualne Dni Otwarte w IV LO! Już od dzisiaj systematycznie będziemy przedstawiać, co dzieje się w naszej szkole i co tworzy niepowtarzalny klimat!

Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej i Fb!

https://www.facebook.com/IV-Liceum-Og%C3%B3lnokszta%C5%82c%C4%85ce-im-dra-Tytusa-Cha%C5%82ubi%C5%84skiego-w-Radomiu-1729509437262201/

1. Sekcja dwujęzyczna z językiem hiszpańskim

Chcesz przeżyć  przygodę? Poznać historię i kulturę Hiszpanii? Nauczyć się nowego języka? Rozwijać pasję? Poznać nowych ludzi?

Zapraszamy do zapoznania się z oferta klasy hiszpańskiej.  

Sekcja dwujęzyczna działa w naszej szkole już od  2004 roku. Zapewniamy:  zajęcia z rodowitymi Hiszpanami, co umożliwia przełamanie bariery językowej, udział w wymianach uczniowskich i wycieczkach, fachowe przygotowanie do matury z języka hiszpańskiego lub matury hiszpańskiej (uzyskanie Titulo de Bachiller), lekcje prowadzone z podziałem na grupy w niezwykle sympatycznej atmosferze. Ukończenie klasy dwujęzycznej z językiem hiszpańskim stwarza absolwentom warunki do podjęcia studiów na uczelniach wyższych w kraju i zagranicą.

A  teraz oddajmy głos specjalistom – uczniom sekcji dwujęzycznej (nie zapomnijcie włączyć polskich napisów)!

2. Biblioteka

„Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera. ...” U nas w szkole biblioteka prowadzi liczne działania, które cieszą się popularnością wśród młodzieży. Biblioteka to nie tylko tradycyjna wypożyczalnia, ale miejsce spotkań, zabaw, konkursów.

Przekonajcie się sami:

3. Lekcje filozofii w Chałubińskim

Chcesz wiedzieć , jak wszystko się zaczęło? Chcesz znać odpowiedz na pytanie: być czy nie być? Zastanawiasz się, dlaczego „wszystko płynie” (Panta rei)? Chcesz dowiedzieć się, co znaczy „wiem, że nic nie wiem”? Zobacz, po co Ci filozofia i czego nauczysz się na lekcjach w IV LO.  

4. Wspomienie z sekcji dwujęzycznej z językiem hiszpańskim

Zastanawiasz się, czy wybrać sekcję dwujęzyczną z językiem hiszpańskim. Zaciekawiły Cię wypowiedzi obecnych Chałubińszczaków z „hiszpanki”? Pomożemy Ci się zdecydować! Zobacz film, który powstał z okazji dziesięciolecia istnienia sekcji.

5. Po co uczyć się rozszerzonej geografii?

Depresja? To nie tylko choroba. Rabat – to nie tylko upust w sklepie. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o świecie? Chcesz wiedzieć, jak zachodzą zmiany klimatyczne? Zapraszamy do klasy z rozszerzoną geografią!

6. Dlaczego warto wybrać  sekcję dwujęzyczną z językiem hiszpańskim?

Na to pytanie odpowie Ola, uczennica popularniej „hiszpanki”. A nawet jeszcze zaśpiewa, bo to nie tylko szansa na naukę języka hiszpańskiego, ale szansa na rozwijanie pasji.

7. Czy historia może być ciekawa?

Myślisz historia i z przerażeniem przypominają Ci się daty, fakty, mapy. Czy tak musi być? Nie, historia to ciekawy sposób poznawania świata i podróż łącząca przeszłość z teraźniejszością. Przekonaj się sam i zobacz działania katedry historii w naszej szkole.

8. Dzień w Chałubińskim - wspomnienie!

Czy możliwa jest podróż w czasie? Oczywiście, że tak! Zapraszamy do obejrzenia filmu promocyjnego naszej szkoły z roku 2011 „Co się dzieje w Chałubińskim?”.

9. Dlaczego Chałubiński?

O naszej szkole opowie Patrycja z klasy 2cp. Zapraszamy do Chałubińskiego!

10. Sekcja sportowa

W naszej szkole dbamy o sprawność fizyczną. Zobaczcie, jak wygląda życie sportowe w IV LO.

11.  Dlaczego Chałubiński?      

O szkole opowie Ola. Zapraszamy do Chałubińskiego!

12. Dlaczego warto wybrać sekcję dwujęzyczną z językiem hiszpańskim?

Na to pytanie odpowiedzą uczniowie popularniej „hiszpanki”.

13. Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego w IV LO?

14. Aniołek - wspólnota modlitewna w szkole

15. Katedra języka polskiego