Gala VI Forum Samorządów Uczniowskich

Gala VI Forum Samorządów Uczniowskich

• 2020-12-23 10:44

23 grudnia 2020 roku odbyła się Gala VI Forum Samorządów Uczniowskich zorganizowana przez Młodzieżową Radę Miasta Radomia. Na spotkaniu podsumowano realizację projektów wykonanych przez Samorządy Uczniowskie sprawujące kadencję w roku szkolnym 2019/2020. Naszą szkołę reprezentował Jakub Król, który odpowiedzialny był za zorganizowanie „Dnia Kultur” w naszym liceum.

Dnia 05.02.2020r. w naszej szkole odbył się „Dzień Kultur”. W wydarzeniu udział wzięło 17 klas pierwszych oraz drugich. Zadaniem każdej klasy było przedstawienie w ciekawy sposób wylosowanego przez siebie państwa, poprzez przygotowanie indywidualnego stanowiska, na którym przybliżą wszystkim jego kulturę oraz obyczaje. Uczestnicy realizowali takie punkty jak:

• Regionalne jedzenie
  • Regionalne stroje
  • Flaga/symbole
  • Charakterystyczne przedmioty
  • Muzyka

Na stanowiskach można było próbować różnorodne dania regionalne, podziwiać stroje, słuchać muzyki (czasem nawet granej na żywo). Wiele klas wykazało się dużą kreatywnością i odwagą ucząc obserwujących układów tanecznych, charakterystycznych dla danego kraju. Wszyscy uczestnicy zaangażowali się w powierzone zadania, dzięki czemu nasza szkoła zamieniła się na jakiś czas w stolicę różnorodnych nacji. Całe wydarzenie przebiegło w ciekawej atmosferze i sprawiło, każdemu dobrą zabawę.

Wszystkie stanowiska oceniane były w różnych kategoriach w skali od 1 do 5 punktów. Przyznawała je wcześniej wybrana komisja złożona z nauczycieli oraz jednego członka   samorządu uczniowskiego. Po zakończeniu wydarzenia punkty zostały zsumowane. Wyłoniliśmy zwycięską klasę, która za zajęcie pierwszego miejsca została nagrodzona wejściówkami do kina Helios.