Pożegnanie maturzystów 2020

Pożegnanie maturzystów 2020

• 2020-04-24 15:43

24 kwietnia 2020 roku odbyło się nietypowe pożegnanie tegorocznych absolwentów. Pademia sprawiła, że nie mogła odbyć się tradycyjna uroczystość z rozdaniem świadectw i nagród.

Żegnamy  absolwentów 2020, dziękujemy za trzy wspólnie spędzone lata, życzymy sukcesów na maturze i podejmowania jedynie słusznych decyzji w dorosłym życiu.

Tegorocznych maturzystów pożegnała również Pani dyrektor Bożena Szulczyk:

„Drodzy Maturzyści,
dzisiaj jest dla Was szczególny dzień, który kończy pewien etap w Waszym życiu. Stajecie się absolwentami IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im dra Tytusa Chałubińskiego w Radomiu. Nie tak miał wyglądać, ale pandemia zmieniła życie nas wszystkich. W tym trudnym okresie tym bardziej gratuluję Wam ukończenia szkoły, zdobycia wyróżnień, sukcesów w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych. Po trzech latach ciężkiej pracy to Wy, już dorośli i w pełni świadomi ludzie możecie realizować plany i marzenia. Życzę Wam jak najlepszych wyników na egzaminie maturalnym, wymarzonych studiów, trafnych wyborów i pójścia tą drogą, którą podpowiada Wam serce. Niech każdy dzień będzie lepszy od poprzedniego, a drogowskazem staną się słowa piosenki: Żyj z całych sił i  uśmiechaj się do ludzi, (...) idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć.”

Do starszych koleżanek i kolegów kilka słów skierował również Przewodniczący szkoły Jakub Król:

„Drodzy maturzyści! Dzisiaj żegnamy Was jako absolwentów 2020. Zapewne okres nauki licealnej minął Wam w zawrotnym tempie. Był to niełatwy czas, ale spotkało Was też wiele przyjemności. Niezapomniane będą chwile spędzone w gronie kolegów, a przyjaźnie zawiązane w liceum zapewne przetrwają długie lata. Zapisaliście się w historii tej szkoły a ona w historii waszego życia. W imieniu wszystkich uczniów, pragnę wam podziękować za tak czynny udział w życiu naszego liceum. Drodzy maturzyści! Życzymy Wam pomyślnych wyników na maturze. Pragniemy, aby spełniały się Wasze marzenia.”

A oto absolwenci 2020: